DOLAR

32,6229$% 0.35

EURO

34,8013% 0.29

STERLİN

40,4218£% 0.59

GRAM ALTIN

2.491,45%-0,31

ONS

2.377,00%-0,60

BİST100

9.693,46%1,77

BİTCOİN

2110253฿%-0.62994

a

Türkçimento CEO’su Volkan Bozay, TÜRKTAY Yürütme Kurulu Başkanı

14. TÜRKTAY Platformu Yürütme Kurulu Başkanlığı’na TÜRKÇİMENTO CEO’su Volkan Bozay getirildi.

Etkin bir atık yönetiminin ve geri dönüşümün oluşumuna ve gelişimine destek sağlamak amacıyla STK’ların ve özel kuruluşların bir araya gelmesiyle oluşturulan Türkiye’de Tüm Yönleriyle Atık Yönetimi 14. TÜRKTAY Platformu Yürütme Kurulu Başkanlığı’na TÜRKÇİMENTO CEO’su Volkan Bozay getirildi.

14. TÜRKTAY Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Volkan Bozay, platformun bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çevre ve ülke çıkarlarının gözetilmesi önceliği çerçevesinde stratejiler oluşturarak, hayata geçirmesi için çalışacağını söyledi. Bozay, Türkiye’nin ‘2053 Vizyonu’nda sürdürülebilir yeşil ekonomi kapsamında ‘atık yönetimi ve geri dönüşümün de yer aldığını hatırlattı.

Platformun faaliyetlerinde eskiden olduğu gibi TÜRKÇİMENTO’nun da katkı sağlamaya devam edeceğini belirten Volkan Bozay, “Türk çimento sektörü olarak üretim ve satış rakamlarındaki başarılarımız dışında yeşil mutabakata uyum, alternatif yakıt ve hammadde kullanımı, enerji verimliliği ve dijitalleşme konularında da başarılarımızla dünya liginde yer almayı hedefliyoruz. Özellikle ikiz dönüşüme sektör olarak adaptasyon sürecindeyiz. Dijitali yeşilden ayıramayacağımız bir döneme geçiş yapmış bulunuyoruz. Bu geçişte de bir diğer önemli unsur toplumsal dönüşümdür. Dolayısıyla ikiz dönüşüm sürecini üçüz dönüşüm olarak revize etmemiz gerekiyor” dedi.

Bozay, ülke genelinde yayılmış 56 entegre ve 21 öğütme tesisiyle faaliyet gösteren Türk çimento sektörünün dünyanın beşinci en büyük ve Avrupa’nın lider üreticisi olduğunu, ayrıca klinker ve çimento toplamında dünyanın ikinci büyük ihracatçısı olarak 100’den fazla pazara hizmet verdiğini vurguladı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

EMEA’ya yeni Genel Müdür ve Kıdemli Başkan Yardımcısı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.