DOLAR

32,1929$% 0.11

EURO

34,9364% -0.11

STERLİN

40,9909£% 0.15

GRAM ALTIN

2.498,20%-0,18

ONS

2.417,51%-0,13

BİST100

10.916,34%0,19

BİTCOİN

2254634฿%-1.33795

a

OPET, global ödülleri ile yine “dünyanın en iyileri” arasında

OPET, “Kadın Gücü”, İşimiz Temiz”, “Dijital Eğitim Platformu”, Mavi Program”, “Bayi Otomasyon Sistemi” ve “OPETAdBlue” ile bu yıl da uluslararası arenada ödülleri topladı. Stevie Awards’tan toplamda 14 ödül alan OPET’in bu yıl içinde ödüllerle döndüğü bir başka program ise 6 ödülle Silikon Vadisi merkezli The Globee Business Awards oldu. Yıl içinde alınan toplam 21 ödülün 8’i ise Kadın Gücü Projesi’ne geldi.

Türkiye akaryakıt dağıtım sektörünün en sevilen markası OPET, bu yıl da dünyanın önde gelen iş ödülleri programlarında aldığı ödüller ile adını “dünyanın en iyileri” arasına altın harflerle yazdırdı. Çevre ve topluma duyarlı, sürdürülebilirliği destekleyen dinamik bir yapıya sahip olan OPET; “Kadın Gücü Projesi”, “İşimiz Temiz Projesi”, “Dijital Eğitim Platformu”, Mavi Program”, “Bayi Otomasyon Sistemi” ve “OPETAdBlue” dolum aparatlı ambalajı ve QR kodla ürün içeriği sorgulama özellikleriyle uluslararası arenada ödülleri topladı. OPET, Stevie International Business Awards’a (IBA) 10, Stevie Awards for Great Employers’ta (SAGE) 2, Globee Business Awards’ta 4, Globee Women In Business Awards’ta 2, Sustainability Awards’tan 1, Stevie Awards for Women in Business’ta (SAWIB) 2 olmak üzere uluslararası ölçekte toplam 21 ödüle layık görüldü.

“KADIN GÜCÜ, AKARYAKIT DAĞITIM SEKTÖRÜNDE DÖNÜŞÜME ÖNCÜLÜK EDİYOR”

OPET’in “mesleğin cinsiyeti olmadığı” algısının toplumsal düzeyde benimsenmesinin sağlanması hedefiyle hayata geçirdiği “Kadın Gücü” Projesi, iş dünyasının Oscar’ları olarak bilinen Stevie Awards programında en çok ödül alan projeler arasında yer aldı. “Kadın Gücü”, The Stevie Awards for Great Employers’ta (SAGE) “Leading Transformation Award- Dönüşüme Liderlik” kategorisinde altın ödül aldı.

STEVİE JÜRİSİ: “DİĞER ŞİRKETLERİN İZLEMESİ GEREKEN VİZYONER BİR ÖRNEK”

The Stevie Awards for Great Employers (SAGE) Jürisi, “övgüye değer ve ilham verici” olarak nitelendirdiği Kadın Gücü Projesi ile ilgili, “Türkiye’de iş yerindeki cinsiyet uçurumunu ele alan projenin başarıları önemli ölçüde göze çarpmaktadır. Kadın çalışan sayısındaki kayda değer artış, tüm illere yayılma ve geleneksel olarak erkek egemen rollerde toplumsal cinsiyet normlarına meydan okumadaki başarı takdire şayandır. Ayrıca, projenin işe alım çabalarını farkındalık kampanyaları ve sosyal katkılarla birleştiren bütünsel yaklaşımı, kapsayıcı ve çeşitlilik içeren bir işgücünü teşvik etme konusundaki kararlılığını göstermektedir. OPET, kadınları güçlendirerek ve toplumsal cinsiyet eşitliğini teşvik ederek diğer şirketlerin izlemesi gereken vizyoner bir örnek oluşturuyor” değerlendirmesinde bulundu.

Kadın Gücü Projesi, Globee Women World Awards, Stevie Awards for Women in Business (SAWIB) ve Stevie Awards International Business Awards’ta (IBA) da birden fazla birden ödüle layık bulundu. Globee Women World Awards’ta “Thought Leadership in Women’s Empowerment – Kadının Güçlendirilmesinde Düşünce Liderliği” ve “Corporate Social Responsibility Champion- Kurumsal Sosyal Sorumluluk Şampiyonu” kategorilerinde birer altın ödül aldı. SAWIB’te ise, “Achievement in Diversity & Inclusion- Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Alanında Başarı” alanında gümüş, “Company of the Year – Consumer Products- Tüketici Ürünlerinde Yılın Şirketi” kategorisinde de bronz ödülün sahibi oldu.

Kadın Gücü Projesi, Stevie Awards International Business Awards’ta ise Avrupa bölgesindeki jürilerden en yüksek puanı alarak “Sustainability Leadership Award- Sürdürülebilirlikte Liderlik” ve “Achievement in Tought Leadership – Fikir Öncülüğü/Liderliği” kategorilerinde de birer altın ödül aldı. Kadın Projesi aynı programda OPET’e “Company of the Year-Yılın Enerji Şirketi” kategorisinde bronz ödül getirdi.

OPET, “İŞİMİZ TEMİZ” İLE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK İNSİYATİFİ ÖDÜLÜNE LAYIK BULUNAN TEK TÜRK ŞİRKETİ OLDU

OPET’in Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) TOBB Kadın Girişimciler Kurulu liderliğinde, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü işbirliğiyle yürüyen ve hizmet sektöründeki mikro işletmelerin hijyen seviyesini artırmak üzere uyguladığı “İşimiz Temiz” Projesi de birçok ödül kazandı. Business Intelligence Group tarafından, alanında dünyanın en büyük şirketlerinin katılımıyla düzenlenen Sustainability Awards “Sustinability Initiative Award of the year-Yılın Sürdürülebilirlik İnsiyatifi Ödülü”nün kazananı İşimiz Temiz ile OPET oldu. 2016 yılından bu yana her yıl düzenlenen ödül programı, sürdürülebilirliği iş uygulamalarının ayrılmaz bir parçası haline getiren şirketlere, faaliyetlerinin çevre üzerindeki etkisini azaltmak amacıyla çalışan liderlere, girişimlere ve kuruluşlara veriliyor. OPET, İşimiz Temiz Projesi ile 2023 ödül listesinde ödüle layık görülen tek Türk şirketi oldu.

Yıl içinde “İşimiz Temiz Projesi”ne bir başka ödül de Globee Business Awards’tan geldi. İşimiz Temiz Projesi ile “Achievement in Corporate Social Responsibility Program of the Year- Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” kategorilerinde gümüş ödüle layık görüldü. Stevie Awards International Business Awards ödül programında ise proje, toplumsal katkı ve sosyal sorumluluk alanında 3 farklı kategoride ödüle layık görüldü. Proje, “Achievement in Corporate Social Responsibility-Kurumsal Sosyal Sorumluluk Alanında Başarı”, “Corporate Social Responsibility Program of the Year- Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” ve “Achievement in Environment, Social and Government- Çevre, Sosyal ve Devlet Alanlarında Başarı” kategorilerinin üçünde de gümüş ödül aldı.

MAVİ PROGRAM’A İKİ ALTIN ÖDÜL BİRDEN

OPET Kart sadakat programını geçtiğimiz yıl “Mavi Program” adı ile yenileyen ve dijitalleştiren OPET, Mavi Program ile Globee Business Awards “Achievement in Audience Engagement-Müşteri Bağlılığında Başarı” kategorisinde altın ödülün sahibi oldu. Stevie Awards International Business Awards’ta (IBA) da “Engaged Community of the Year-Yılın Bağlılık Programı” kategorisinde yine altın ödüle layık görülerek başarısını global arenada taçlandırdı.

ÖĞRENME TEKNOLOJİLERİNDE DİJİTAL EĞİTİM PLATFORMU FARKI

OPET istasyon çalışanları için hazırlanan, bilgisayar ve cep telefonları ile markaya ait her türlü güncel bilgi, proje ve eğitim dokümanlarına anında ulaşmalarını sağlayan Dijital Eğitim Platformu da OPET’i ödüle götüren projeler arasında yer aldı. OPET bu platform ile Stevie Awards for Great Employers’ta (SAGE) “Achievement in Learning Technology Implementation- Öğrenme Teknolojisi Uygulamalarında Başarı” kategorisinde bronz ödül aldı. Stevie Awards International Business Awards ödül programında ise “Corporate Learning/Workforce Development Solution- Kurumsal Öğrenme/İşgücü Geliştirme Çözümü” kategorisinde gümüş ödüle hak kazandı.

BAYİ OPERASYON SİSTEMİ (BOS) ‘EN İYİ İŞ YÖNETİMİ PLATFORMU’ SEÇİLDİ

OPET’in sektördeki ihtiyaçlar ve bayilerinin beklentileri doğrultusunda geliştirdiği, mobil uygulama üzerinden istasyonlarına ilişkin verilerin görülebilmesi ve tüm operasyonel işlemlerin tek bir dijital platformda yönetilebilmesini sağlayan Bayi Operasyon Sistemi (BOS), Stevie Awards International Business Awards ödül programında “Work Management Platform- En İyi İş Yönetimi Platformu” kategorisinde bronz ödül, Globee Business Awards’ta ise “Achievement in Partners and Distribution Growth- İş Ortağı ve Bayi Geliştirme Başarı” kategorisinde de yine bronz ödül kazandı.

‘OPET ADBLUE’ İLE YILIN İNOVASYONU ÖDÜLÜ

Motorin kullanan araçların egzoz emisyonlarındaki zararlı maddeleri önemli ölçüde azaltan OPET Adblue da Stevie International Business Awards ödül programında, dolum aparatlı ambalajı ve QR kodla ürün içeriği sorgulama özellikleriyle “Energy Industry Innovation of the Year- Enerji Sektörü Yılın İnovasyonu” kategorisinde gümüş ödüle hak kazandı. OPET, AdBlue ile Globee Business Awards’ta da “Achievement in Product or Service Innovation- Ürün ve Hizmet İnovasyonunda Başarı” gümüş ödüle layık bulundu.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

İnci Holding’te Cihan Elbirlik dönemi başladı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.