DOLAR

32,6232$% 0.34

EURO

34,7899% 0.25

STERLİN

40,4278£% 0.57

GRAM ALTIN

2.491,77%-0,29

ONS

2.375,45%-0,67

BİST100

9.693,46%1,77

BİTCOİN

2112925฿%-0.19503

a

Mehmet Sami Kılıç, Turner Avrupa operasyonunun başına geçti

Uluslararası inşaat ve proje yönetimi şirketi Turner, büyüme hedefleri doğrultusunda organizasyonel yapılanmaya gitti. Bu kapsamda Turner International Başkan Yardımcılığı ve Türkiye Genel Müdürlüğü görevini 1 yıldır başarıyla yürüten Mehmet Sami Kılıç, yeni bir rol üstlenerek ABD merkezli Turner Construction’ın Başkan Yardımcısı ve Avrupa Bölge Sorumlusu pozisyonuna atandı. Kılıç, bu yeni görevle İstanbul ve Londra ofislerini yöneterek Avrupa’daki diğer ülkelere de proje yönetimi hizmeti verilmesine liderlik edecek.

ABD’nin en büyük üst yapı inşaat firması olarak Burj Khalifa, Taipei 101, Merdeka 118 gibi dünyadaki en ünlü, en yüksek ve kompleks binalarının 12’sinde imzası olan ve 60’tan fazla ülkede proje geliştiren uluslararası inşaat şirketi Turner International, büyüme hedefleri doğrultusunda organizasyonel yapılanmaya gitti.

Ocak 2023’ten bu yana Turner International Başkan Yardımcılığı ve Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Mehmet Sami Kılıç, Ocak 2024 yılı itibarıyla, şirkette yeni bir rol üstlenerek ABD merkezli Turner Construction’ın Başkan Yardımcısı ve Avrupa Bölge Sorumlusu pozisyonuna atandı.

“Proje yönetimi hizmetini Avrupa’ya yayacağız”

Üstlendiği yeni sorumluluktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Turner Construction Başkan Yardımcısı ve Avrupa Bölge Sorumlusu Mehmet Sami Kılıç, bu stratejik görev kapsamında şirketin Avrupa’da yer alan İstanbul ve Londra’daki ofislerini yöneteceğini kaydetti. Kılıç, “Şirketimizin stratejik vizyonu doğrultusunda Avrupa’daki operasyonlarımızda liderlik sağlamayı ve gerek fizibilite gerekse yapacağımız pazar araştırmaları ile Avrupa’nın diğer ülkelerine açılmak konusunda fayda sağlamayı hedefliyoruz. Toplam 200’den fazla mühendis ve mimar ekibimizle Avrupa’daki diğer ülkelere de proje yönetimi sağlamayı hedefliyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

“2024 stratejik fırsatlar ve genişlemeyle dolu bir yıl olacak”

Turner International’ın oldukça başarılı bir yılı geride bıraktığını hatırlatan Kılıç, “İstanbul Finans Merkezi’nin yanı sıra dünyanın en yüksek ikinci binası olan Malezya’daki Merdeka 118 ve Hindistan’daki Kempegowda Havaalanı genişletmesi gibi dönüm noktası niteliğindeki projeleri teslim ederek küresel manzarayı değiştirmeye devam ediyoruz. Faaliyette bulunduğumuz her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de işverenlerimize yerel bir firmanın erişilebilirliğini, uluslararası bir organizasyonun istikrarı ve kaynaklarıyla birlikte sunuyoruz. ABD ve Kanada’daki müteahhitlikten gelen birikimimizin yanı sıra bu ülkelerin dışında proje yönetimi hizmeti sağlayarak büyük ölçekli ve kompleks projeleri üstleniyor, gelişen teknolojileri benimseyerek sektördeki birçok yeniliği teşvik ediyoruz. Bizim için heyecan verici bir dönemi ifade eden 2024’ün ise stratejik fırsatlar ve genişlemeyle dolu bir yıl olacağını öngörüyoruz” yorumunda bulundu.

Mehmet Sami Kılıç Kimdir?

İstanbul Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra, Northwestern Üniversitesi Proje Yönetimi alanında yüksek lisans ve Georgetown Üniversitesi’nde Proje Yönetimi programlarını başarıyla tamamlayan Mehmet Sami Kılıç, profesyonel iş hayatına 1997 yılında Türkiye’de başladı. Çalışmaları 2000 yılından itibaren ABD’de devam eden Kılıç, 2006 yılında Proje Lideri olarak görev aldığı dünyanın önde gelen proje yönetim firmalarından Turner International’ın başta Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan ve Sırbistan’daki birçok seçkin projesinde görev aldı. Mevcut projelerin inşaat öncesinden kapanış aşamalarına kadar tüm süreçlerine liderlik eden Kılıç, 2018 tarihi itibarıyla Turner International’ın Türkiye Ülke Direktörlüğü, Ocak 2023’ten bu yana ise Turner International Başkan Yardımcılığı ve Türkiye Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Çeşitli karma kullanımlı projelerin yanı sıra büyük ölçekli projeler, ticari projeler, hastane/klinikleri, okul ve ofis projelerini başarıyla tamamladığı 25 yılı aşkın sektör deneyimine sahip olan Kılıç, 2017 yılından bu yana CTBUH (Yüksek Binalar ve Kentsel Habitat Konseyi) Türkiye Bölge Temsilciliğinin yanında, 2008 yılından beri LEED akredite profesyoneli, 2021 yılından bu yana ise Türkiye Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği’nin Başkanlığını yürütüyor.

Turner International Hakkında

Dünyanın önde gelen Kuzey Amerika merkezli uluslararası inşaat ve proje yönetimi şirketi olan Turner International’ın 10 binden fazla çalışanı var. Dünyanın 60’dan fazla ülkesinde proje geliştiren şirketin 1.400’den fazla çalışanı ise LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) sertifikasına sahip. Burj Khalifa, Taipei 101, Merdeka 118 gibi dünyadaki en ünlü, en yüksek ve kompleks binalarının 12’sinde imzası bulunan Turner, 1964’ten bu yana Amerika’nın en büyük 10 müteahhitti arasında yer almasının yanı sıra aynı zamanda ABD’nin en büyük üst yapı inşaat firması. Her yıl 1.500 projenin 15 milyar dolarlık inşaatını üstlenen şirket Amerika dışında ise dünyanın önde gelen proje yönetimi şirketleri arasında yer alıyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Türkiye’nin milli gururu Hafız Mustafa’ya BBC Good Food ödülü

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.